Mata mimarlık, yapılara projelere farklı bir yorum getiren bir mimarlık ofisidir, taklit ile değil, birbiri ardınca yapılmış sıradan, görselliği ve estetiği olmayan projeleriyle değil her yeni projesinde ilk gibi en iyisi gibi düşüncelerle yaratıcı fikirlerle projelerine başlıyor ve bitiriyor. Modern konseptleriyle farklı yaşamların kullanacağı mekânlarıyla yaşam biçimini şekillendiriyor. Günümüz yapılarında sürekli rutinleşmiş malzemelerle zaman kaybetmeyen en yeni iç ve dış tasarım modelleriyle sizlere görsel bir ayrıcalık sunuyor. Peki, bizim imzamız nedir? Neden mata mimarlık? Kendimizi yaptığımız işlerde nasıl ifade ediyoruz? Neden mimarlık ofisi olarak biz? Çünkü güçlü ve profesyonel ekibimizle tamamen her yeni projeye yeni fikirlerle önce temel atıyoruz. Yapacağımız iş nedir, yapılacak alan ne için kullanılacak, hangi sektörde, hizmet edeceği alan nedir işte önce yaşam biçimi ve hizmet alanını belirliyoruz ve o şartlar için en iyisi nasıl olur bunu belirliyoruz, her yeni projemizde kendimizi güncelliyoruz.

Birçok bina, yapı görürsünüz, belli klişeleşmiş malzemeler vardır kimi zaman renkler, kullanılan iç ve dış cephe granit ya da mermer malzemeleri hep aynıdır, kullanılan mekânda sanki can yoktur, enerjisi düşüktür, renk uyumu yoktur sadece hemen bitirilmesi gereken bir mekânmış ve sadece yapılmış teslim edilmiş gibidir. Biz mata mimarlık ofisi olarak yaşanılacak, kullanılacak mekânlar için o sektöre hangi malzeme en iyi gider, yer döşemeleri hangi mermer, granit ya da seramik olmalı, renk geçişleri, uyumu, en ince detaylara kadar ekibimizce analiz edilir, örneklenir sonra karar aşamasına gelinir. Mimarlıkta en önemli unsurlardan birisi yapının içi ve dışı arasında sınır, ayrım olmaması gerektiğidir bir bütün halinde görselleştirilmelidir, mata mimarlık aldığı her projeye sahip çıkarak disiplinli ve karalı bir yol izleyerek sonuca ulaşmaya daima hedefler. Projelerinde hazır olanı alıp giydirmez tamamıyla sanatsal bir tasarımla yeniden üretir.

Mata mimarlık ofisi olarak gelin yeni projelerinizde sizin de beklentilerinize en profesyonel şekilde cevap verelim, işin tasarım aşaması, beklentileriniz, sizin istedikleriniz ve en iyi ne yapabiliriz beraber projemizin ilk adımlarını atalım, projelerin bitim ve teslim zamanı ile ilgili sözümüz bitirdiğimiz projelerimizdeki imzalarımızdır müşterimizden tek beklediğimiz söz ise beklediğimden daha iyisidir.