Mimarlık Ofisi
Haziran 22, 2016

İç Mimarlık Ofisi

İç mimarlık ofisi

Çalışma koşulları anlamında yapılan binalar, ortamlar içerisinde kişilerin kullanım kolaylıkları ve estetik görünüm olarak yaşam alanlarını dizayn eden, tasarımını yapan çalışanları barındıran ofislerdir. İç mimari, günümüzde özellikle estetik görsellik anlamında tasarlanan yapılarla yaygınlığı giderek artış göstermektedir. Bu anlamda ofislerde çalışan kişiler genellikle iç mimarlar, mimarlar olabilmektedir. Binalar içerisinde yer alan çalışma alanları yaşam alanları için var olan metrekare ölçümlerine göre modern çağın ihtiyaçlarına uygun şekillerde mekânları tasarlamak oldukça değerli bir iştir. Bu anlamda ev, çalışma ofisi, mağaza showroomları, restaurant, cafe gibi yerlerin de tasarımları yapılmaktadır. Özellikle müşteriye hizmet anlayışının devreye girdiği yerler olan cafe ve restaurant gibi yerlerde kişilerin göz zevkine hitap edecek şekilde yerler tasarlanabilmesi mekân işleticileri açısından büyük önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra konseptleri olan mekânlar için o konseptin var olan koşullar ve imkânlar değerlendirilerek yansıtılması ve bunun kullanıcıya aktarılması amacıyla yapılan tasarımlar büyük önem taşımaktadır.

İç mimarlık ofisleri tasarımları gerçekleştirmek ve eldeki imkânları kullanmak açısından başvurulabilecek en önemli yerlerdir. Çünkü iç mimarlık ofisinde çalışan kişiler haliyle birçok deneyim edinmiş ve alanında daha önce çalışmalar yapmış kişiler olacağı için, aldıkları eğitimin de katkısıyla sizlere en uygun, en kullanışlı, en estetik ve konseptinize en uygun tasarımı yapabilecek kişilerle donatılmıştır.

İstanbul’da bulunan ve iş yapan bir firma olan Mata Mimarlık 2009 yılında Beykoz’da kurulmuş olan iç mimarlık ofislerinden biridir. Kurulmuş olduğu tarihten günümüze kadar bakım, tasarım, onarım, geliştirme, konsept proje olarak yılların verdiği deneyimle tecrübesine tecrübe katmaya devam etmektedir. Mata Mimarlık pek çok kurumsal firma ve uluslararası firmalarla da bağlantı içerisinde olmanın verdiği deneyimlerle çalışmalarını sürdürmektedir. Mata Mimarlık artık müşterileri memnun etmenin artık sadece estetik kaygıyı ön planda tutarak tasarım yapmanın yanı sıra fark yaratmak da olduğunu bilerek müşterilerine hizmet vermektedir. Mata Mimarlık çalışanları için tasarım ticarete dönüşen bir eylem değil, mimarların iç dünyasına yapılan yolculuğun yansımasıdır felsefesi ile işlerini yürüten, tasarımlarını bu felsefe etrafında gerçekleştiren bir iç mimarlık ofisidir.